В американській компанії Lockheed Martin, що виробляє винищувачі F-35 заявили, що Польща може отримати перші чотири літаки для вишколів уже в 2024 році, повідомляє PolskieRadio.

 

 F-35Винищувач F-35U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Marcy Copeland) [Public domain]

 

Перші чотири екземпляри багатоцільових винищувачів п'ятого покоління F-35 Польща може отримати у 2024 році. Літаки для усього першого тактичного підрозділу авіації країна може отримати до 2026 року. Про це минулого тижня сказав віцепрезидент американської компанії Lockheed Martin Ґреґ Ульмер.

Він запевнив, що у разі купівлі можливі замовлення для польської промисловості, не тільки пов'язані із виробленням та обслуговуванням F-35.

"Якщо польська програма проходитиме згідно із тим, що нині про неї знаємо, то перші літаки прибудуть у 2024 році. Це будуть чотири літаки для вишколів пілотів та обслуговуючого персоналу і вони залишатимуться у Сполучених Штатах до часу проходження вишколів інструкторів", - сказав Ґреґ Ульмер, який взяв участь у ярмарку Міжнародного салону оборонної промисловості у місті Кєльце.

Він додав, що цей метод вибрали Австралія, Південна Корея, Норвегія та Ізраїль, які спочатку також проводили навчання на своїх перших літаках у США. За словами Ульмера, до 2026 року буде здійснений перший транш - 12-16 літаків - готовою буде також інфраструктура, а отже перша ескадра досягне початкової готовності. Другий транш можуть здійснити до 2030 року.

Ульмер наголосив, що вибір F-35 Польщею означатиме також співпрацю польської промисловості з концерном Lockheed Martin. "Ми на 11 році виробництва. Дотепер ми експортували 425 літаків; програма передбачає виробництво 3 тисяч до 2040 року, і дуже ймовірним є її продовження після цієї дати. Це тривалий час, ми маємо безліч можливостей для промислової співпраці", - сказав він.

Нагадаємо, Польща надіслала США запит у справі підготовки пропозиції 32 літаків F-35 Lightning II. Міністерство національної оборони хоче придбати ці машини у межах програми Harpia, винищувача п'ятого покоління, пришвидшеної торік після ряду аварій, інцидентів та катастрофи радянських винищувачів МіГ-29.