У селі Яблунів Косівського району працівники СБУ, поліції та прокуратури викрили величезну плантацію марихуани, яку вирощували в теплицях площею 4 га.

На фермі працювало більше 20 людей з різних областей України. Територію охороняли озброєні охоронці, а також була система відеонагляду.

Поліція та СБУ затримали трьох фігурантів справи. Їм світить до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, пише Репортер.

 

 

"Затримані - громадяни України, вони - мешканці Снятинського та Косівського районів. Серед них - орендар, який був і охоронцем. Також на території було 20 осіб - мешканці Івано-Франківської та Чернівецької областей. Їх туди завезли одноразово, без засобів зв'язку, вони мали там бути на час збору коноплі. Вони перебували там з власної волі, їм пропонували гарну зарплату", - говорить очільник прикарпатської поліції Володимир Голубош.

 

 

Поліцейські конфіскували обладнання теплиць та рослини коноплі, а також 500 кг висушеного суцвіття,  понад 400 кг мелених невисушених суцвіть, 140 кг сухого листя та майже 100 кг суцвіть та листя коноплі.

 

 

Приблизна вартість вилучених наркотиків - 50 млн євро. За словами Голубоша, марихуану знищать після розслідування.

"Затримані особи раніше не були засуджені, - говорить Голубош. - Щодо 20 працівників, то в їхніх діях теж є злочин, тому їм призначать покарання. Але поки що їх не затримали, бо невідомо, яка їхня роль у цьому".

Повідомляється, теплиці, в яких вирощували марихуану, належать ППФ «Явсон», але були передані в оренду. Площа насаджень марихуани приблизно 4 га, причому 3 га вже засаджені, а 1 га підготовлений до посіву.

За словами Володимира Голубоша, Олександр Яворський (власник фірми "Явсон") зараз є свідком у розслідуванні, тому що поки немає інформації, чи він знав про те, що вирощують у його теплицях.