У США затримали Ігоря Фрумана та Льва Парнаса - близьких до адвоката Дональда Трампа бізнесменів.

Вони допомагали Рудольфу Джуліані у пов'язаних з Україною справах, домагаючись відставки посла США Марі Йованович і зустрічі з президентом Зеленським.

 

Про затримання ключових "посередників Джуліані" повідомив The Wall Street Journal. Їх затримали за "звинуваченням в порушенні фінансування передвиборної кампанії".

 

Саме Фруман і Парнас звели генпрокурора Юрія Луценка з приватним адвокатом американського президента Руді Джуліані в січні 2019 року, після чого оточення Трампа стало просувати "теорію змови", пов'язану з Україною, що в підсумку призвело до початку процедури імпічменту. Окрім того, Фруман і Парнас також намагалися організувати зустріч Джуліані з Володимиром Зеленським навесні 2019 року, відвідавши для цього Ігоря Коломойського, а також майбутнього помічника президента Сергія Шефіра.

 

Ігор Коломойський раніше в інтерв'ю назвав громадян США Ігор Фрумана і Лева Парнаса "аферистами" і пообіцяв "вивести на світло боже" .

Вони - клієнти Рудольфа Джуліані - особистого адвоката американського президента Дональда Трампа.

Після цього Фруман та Парнас вимагали розпочати досудове розслідування щодо можливого скоєння Коломойським "злочину проти життя", а саме "готування вбивства".

 

У бліц-інтерв'ю програмі "Схеми" після свого повернення в Україну Коломойський так відреагував на слова Джуліані про те, що для виконання передвиборчих обіцянок Зеленському треба позбутися людей "з минулого".

"Один - Лев Парнас, а інший - Ігор Фруман. Вони ходять тут Україною, збирають з людей гроші, розповідають, що вони близькі з паном Джуліані - і що вони вирішать із паном Луценком будь-яке питання. Пан Луценко про це навіть не знає. І, я думаю, пан Джуліані теж про це не знає. Два "Остапи Бендери", які ходять поміж двома країнами й розповідають всіляке", - так сказав Коломойський.

Вони приїжджали до мене в Ізраїль і розповідали, як мені треба із Зеленським спілкуватися. Я сказав - я не маю відношення до Зеленського. Після цього вони зникли - і тут почалися всі ці провокації: щодо Джуліані, оточення, позбутися, ще якоїсь маячні, - додав олігарх.

 

Парнас у свою чергу заявив: "Ми ніколи нікому в житті не кажемо, як з ким поводитися. Це - не наша справа. А щодо деталей - де ми були і з ким зустрічались, і кого бачили - ми поки не можемо коментувати".

 

Після цього інтерв'ю Джуліані звинуватив Коломойського у наклепі щодо двох громадян США і заявив, що порадив своїм клієнтам cудитись.