За даними спеціального дослідження, двадцять найбільших нафтових компаній світу є причетними до майже 35 відсотків викидів вуглекислого газу в атмосферу, пише британська Guardian.

Серед них як приватні, так і державні компанії. Скажімо Chevron, Exxon, BP and Shell спільно відповідальні за 10 відсотків світових викидів CO2 починаючи з 1965 року. Серед державних компаній попереду Saudi Aramco, яка видобула нафти, переробка якої дала еквівалент 4,38 відсотка світових викидів CO2.

Природа влаштована так, що понад 95% вуглекислого газу перебуває під землею у зв'язаному вигляді. Нафто- і газовидобувні компанії переводять вуглекислий газ зі зв'язаного стану під землею у газоподібний, що вільно циркулює в атмосфері.

"Трагедія полягає в тому, що 7,5 мільярдів мешканців землі змушені платити ціну за деградацію планети, у той час, коли кілька десятків компаній отримують надприбутки. Велика моральна вада нашої політичної системи полягає в тому, що вона таке дозволяє", - говорить один із провідних кліматологів світу Майкл Манн.

Guardian звернулася по коментар, до компаній, названих у дослідженні. Більшість з них відгукнулися і надали свої пояснення. Деякі сказали, що не несуть відповідальності за те, як інші фірми використовують їхню продукцію.

Китайська PetroChina зазначила, що у дослідженні фігурує її юридичний попередник, за якого вона не може нести відповідальності. А багато інших енергетичних фірм перелічили свої зусилля для запровадження екологічно чистих технологій, пише газета.