Майже півроку, починаючи від 11 січня 1915 року, штаб німецької армії знаходився в Мукачеві. На архівних фото можна побачити не лише солдат та офіцерів, а й тогочасне життя міста.

Антон Бондарев, історик з Харкова, випадково розшукав унікальні фотографії Мукачева. Він займається дослідженням подій Першої світової війни, а наразі так званої Зимової битви в Карпатах, в якій брали участь з різних боків російські та австро-німецькі війська, розповідає Mukachevo.net.

"Сьогодні вкрай плідно попрацював з даного питання з архівними матеріалами, і, крім відомих мемуарів безпосереднього учасника тих подій генерала графа Фелікса фон Ботмера, виявив чимало німецьких фотографій 1915 року місто Мукачево і околиць (замок Шенборнів). Невеликою частиною з яких сьогодні і ділюся ...", - повідомив дослідник.

 

 

З кінця грудня 1914 року, головне командування російського Південно-західного фронту приступило до підготовки операції прориву через Карпати для вторгнення в Угорщину. Головне завдання при цьому покладалася на 8-му армію Брусилова. У свою чергу 22-24 січня 1915 (за новим стилем) австро-німецькі війська почали наступ у Карпатах, завдаючи два удари: один від Ужгорода на Самбір, інший від Мункача (Мукачево) на Стрий.

 

 

В середині січня 1915 року для підтримки і посилення виснажених в Карпатах військ в складі австро-угорського Північного фронту була утворена німецька «Південна армія» під командуванням генерала від інфантерії Александра Адольфа Августа Карла фон Лінзінгена. Загальною чисельністю в 388 тисяч багнетів, 23,5 тисячі шабель і 3064 гармат. Завдяки такому поповненню війська Австро-Угорщини та Німеччини змогли нанести успішні удари по флангах 8-ї армії (командувач генерал Брусилов) і потіснити фланг 11-ї армії (командувач генерал Селіванов) у Ужоцького перевалу. А також відбити у військ РІА (Російської імператорської армії) Балігруд, Ужок, Вишківський перевал і Воловець. Таким чином саме своєчасний прихід частин «Південної армії» на територію нинішнього Закарпаття не дозволив частинам групи Обручева, Альфтана і Гаврилова вийти з гір на рівнину і захопити в подальшому Будапешт.