Невичерпний потік океанського сміття став джерелом матеріалів для незвичайного арт-проєкту.

У будь-якому місці на прибережній смузі уздовж моря вам гарантовані пісок, вода, морський бриз ... і пластик. У нью-йоркському парку Флойд Беннет-Філд в Брукліні, де Баррі Розенталь збирає матеріали для своїх композицій, сміття накопичується і лежить шарами, як земля на місці археологічних розкопок.

 

У цих об'єктів мало спільного за винятком того, що всі вони білого кольору, але різних відтінків, і всі вони під дією морських хвиль, палючого сонця, піску і солі розкладаються дуже повільно.

 

Пластик безумовно стане головним артефактом нашої епохи, особливо в океанах. Тут вже накопичилося понад 5 трильйонів фрагментів пластика, і з кожним роком його стає більше приблизно на дев'ять тонн.

Розенталь давно помітив, що пляшки, іграшки та упаковки від продуктів приходять в непридатність, але ніколи не зникають. З викинутого океаном сміття він почав створювати інсталяції і фотографувати їх, щоб привернути увагу до проблеми забруднення морів. Фрагменти для кожної інсталяції об'єднані за кольором, формою або призначенням. Наприклад, та, що представлена ​​внизу, складається з ємностей для моторного масла.

 

 

У проєкта, що мав спочатку лише естетичну функцію, з'явилася ще одна мета: підвищити рівень обізнаності про забруднення навколишнього середовища.

Зараз Баррі подорожує, розповідаючи про забруднення океанів і про те, що можна зробити, щоб їх очистити. А ще - не втомлюється повторювати, як важливо переосмислити наш підхід до споживання.

 

 

 

«Нам потрібно докорінно змінити систему упаковки товарів, - вважає митець. - Одних заборон на пластикові пакети і соломинки недостатньо ».

 

Розенталь створив цей квадрат з ручок, олівців та маркерів. Безліч письмового приладдя він знаходить на узбережжі Атлантичного океану в Нью-Йорку, більшість - в непридатному для використання стані.

 

 

 

 

Джерело: nationalgeographic