Нові патрульні катери ВМС України типу Island, які США передали нашій країні в порядку військової допомоги, вже на підході  до Одеси. Їх транспортує американське судно, спеціально пристосоване для таких операцій.


Суховантаж Ocean Freedom під американським прапором вийшов з Балтімора 3 жовтня. Рано вранці 14 жовтня він пройшов Гібралтарську протоку.

Патрульні катери Р190 «Слов'янськ» і Р191 «Старобільськ» закріплені на верхній палубі судна. Очікується, що Ocean Freedom прибуде до Одеси 20-21 жовтня.

 

Видео MV NORFOLK from Schuyler Line Navigation Company on Vimeo.

 

Нагадаємо, пише dumskaya, американські партнери пропонували ці катери Україні ще восени 2014 року, але військово-політичне керівництво країни тоді відмовилося від подарунка. Згодом, однак, це рішення переглянули. «Слов'янськ» і «Старобільськ» передали українській стороні 27 вересня минулого року.


З 8 липня по 10 вересня майбутні екіпажі кораблів пройшли навчання в Балтіморі. Після розвантаження в Одесі катери буде модернізовано, після чого їх включать до складу ВМСУ.


Зараз ведуться переговори про передачу Україні ще чотирьох одиниць. Як і першу пару «Айленд», кораблі ми отримаємо абсолютно безкоштовно. Потрібно лише визначитися з модернізацією комплексу радіотехнічного озброєння і іншими технічними моментами.