Астрономи знайшли найближчу до Сонця зоряну систему, яка має кілька екзопланет. Система розташована на відстані всього у 11 світлових років від нас.

Вже понад 20 років астрономи з усього світу шукають екзопланети - планети, які розташовані поза Сонячною системою. Всього нам відомо понад 4 тис. таких планет. Деякі з них схожі на Землю і навіть мають умови для появи життя.

Але, нещодавно вчені вперше виявили найближчу до нас зоряну систему, яка має дві планети, повідомляє CNN.

 

Розташована на відстані у 11 світлових років від нас зоряна система GJ 15 A має дві планети - GJ 15 A b і GJ 15 A c, які обертаються навколо червоного карлика. Для порівняння, найближча зірка до Сонця - Проксіма Центавра - розташована на відстані в чотири світлових роки від нас.

Ця зоряна система набагато холодніша і менша за нашу Сонячну систему, але її планети мають кілька цікавих характеристик.

Наприклад, найближча до червоного карлика екзопланета (яку називають супер-Земля, оскільки вона важить в три рази більше нашої Землі), обертається навколо своєї зірки всього за 11 земних днів. Планета також надзвичайно гаряча, і температура на її поверхні становить 276 градусів Цельсія.

 

 

Друга планета важить в 36 разів більше за Землю і розташована набагато далі, тому рік там триває 20 земних років.

 

 

 

 

 

фото CNN