Литва придбає американські вертольоти Black Hawk. Рішення про купівлю прийняло литовське Міністерство оборони.

 

Нові американські тактичні багатоцільові вертольоти Black Hawk стануть заміною вислуженим гелікоптерам ще радянського виробництва. Контракт на постачання Black Hawk планується підписати до кінця наступного року.

Радянські Mi-8 дорогі в утриманні і часто виходять з ладу. Як читаємо в заяві відомства, використання їх стає ризикованим, зокрема через складну логістику постачання запчастин з Росії. Міністерство оборони Литви вирішило придбати у США шість вертольотів Black Hawk за майже 300 мільйонів євро. «Купуючи їх безпосередньо від уряду Сполучених Штатів, Литва отримає не лише універсальні військові вертольоти, а й навчання, запасні частини та інше необхідне обладнання. Також ймовірною є додаткова фінансова підтримка за допомогою різних американських програм у сфері безпеки», - сказав міністр оборони Литви Раймундас Каробліс.

 

Нові вертольоти використовуватимуться в рятувальних операціях, діях литовської армії та міжнародного батальйону НАТО. Перші вертольоти можуть було доставлені до Литви наприкінці 2024 року.