20 жовтня у Швейцарії відбуваються вибори до парламенту - Федеральних зборів. Виборці голосують за двохсот депутатів Національної ради (нижньої палати) та більшість з 46 депутатів Ради кантонів (верхньої).

 

Обидві палати спільно ухвалюють закони, призначають Федерального канцлера, суддів Федерального суду і Федеральну раду - головний виконавчий орган держави.

Як зазначає FT, цього разу значно поліпшать свої позиції партії «Зелених» та «Зелених лібералів». Водночас, загальний розклад політичних сил не надто зміниться. Десятками років у Швейцарії лідирували чотири основні партії - права консервативна Швейцарська народна партія, ліва Соціал-демократична партія, центристська Християнсько-демократична партія та правоцентристська Ліберальна партія. І саме представники цих партій традиційно обіймали посади у Раді міністрів Швейцарії.

Цього разу антиіммігрантська Швейцарська народна партія найімовірніше здобуде знов найбільшу підтримку, як і на виборах 2015 року. Посилення впливу «зелених» пов'язане зі збільшенням інтересу населення до проблем охорони довкілля та глобального потепління. 

Цього року претендентів на депутатські мандати виявилось рекордно багато - понад 4600 людей на 246 місць у парламенті. З них близько 1900 - жінки, що на 34,5% більше, ніж на минулих федеральних виборах 2015 року.

 

 

Хоча зазвичай голосувати на виборах у Швейцарії можна не лише особисто прибувши на дільницю, а й поштою або навіть онлайн, цього разу останню опцію скасували. 

Через те, що голосування на виборах у Швейцарії не є обов'язковою процедурою, зазвичай явка не перевищує 50%. Втім, цього року у зв'язку з посиленням цікавості до питань захисту довкілля та прав жінок очікується, що явка може не лише перевищити традиційний показник, а й бути найвищою за останні 40 років.