Колишніх колег президента Володимира Зеленського по студії "95 квартал" звинувачують у тому, що вони перетнули межу з "чорним гумором", глузуючи з пожежі. Не менше звинувачень лунає на адресу державного хору, якому закидають участь у політичних розбірках.

"95 квартал" виходить на телеканалі "1+1" Ігоря Коломойського, якого пані Гонтарєва звинувачує у тиску на себе через націоналізацію "Приватбанку". Олігарх зараз намагається повернути собі банк чи отримати компенсацію.

Номер показали в ефірі 19 жовтня ввечері, а резонансу він набрав 20 жовтня, коли його окремим виступом залили на канал у youtube "95 кварталу".

 

Виступ студії "Квартал 95" разом з національним хором імені Верьовки, які висміяли підпал будинку ексглави Нацбанку Валерії Гонтаревої, виглядає погано для іноземних інвесторів. Про це вранці у понеділок, 21 жовтня, заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Він зазначив, що більшість зовнішніх інвесторів сприймають Гонтареву як видатного реформатора. "В той же час, на думку зовнішніх спостерігачів, Гонтарева знаходиться під тиском від Коломойського через рішення по "Приватбанку". Також вони не розуміють наскільки сьогоднішня влада є незалежною від Коломойського та інших олігархів. "95 квартал" асоціюється з владою. І жарти проти Гонтаревої можуть і будуть сприйматись як підтвердження зв'язків між олігархами і владою", - написав він на своїй сторінці у Facebook, додавши, що номер "Кварталу 95" про Гонтареву прямим чином впливає на інвестиційний клімат в Україні.

Своєю чергою міністр культури Володимир Бородянський вибачився перед Валерією Гонтаревою за цей виступ.

 

 

Окрім гнівних постів у себе на сторінках, користувачі почали масово негативно оцінювати ролик "95 кварталу" на youtube, а також висловлювати своє невдоволення на Facebook сторінці хору.

Вже майже 20 тисяч користувачів залишили негативну реакцію під роликом "95 кварталу", а негативні коментарі на сторінці хору зробили понад дві тисячі користувачів Facebook.

На сторінці хору залишають відгуки під останнім постом про футбольний матч "Україна - Португалія", перед початком якого артисти виконували гімн.

 

 

 

Міністр досить цензурно відгукнувся на подію, адже більшість коментаторів не стримували себе у критиці.

"Бідний Григорій Вірьовка перевернувся в могилі. Може при цьому промовив: "От же ж бл...!", а може тяжко зітхнув. Але цей хор повинен опинитися в повній нашій духовній ізоляції. Його нема. Він здох. А на здохлих не йдемо", - гостро відреагував відомий український письменник Юрій Винничук.

Відомі люди вказують, що очікують подібних речей від "95 кварталу", який за останні роки фігурував у багатьох скандалах через свої виступи, зокрема і через порівняння України з жінкою, яка заробляє на життя своїм тілом.

Проте найбільше ж у цій ситуації здивувала участь у пародії легендарного державного хору.

Сором хору

"Горіла хата" палала - квартал стібе Гонтарєву в супроводі національного (!) заслуженого (!) академічного (!) українського (?) народного (!!!) хору імені Григорія Верьовки", - нарікає Микола Воскало, вказуючи, що так робити не можна попри будь-яке негативне ставлення до людини.

 

Дуже багато політиків та журналістів закликали більше не допускати хор до виконання гімну України під час відкриття сесій Верховної Ради.

"Репутація здобувається роками, а руйнується за пару хвилин чи куплетів", - написала редактор "Радіо Свободи" Інна Кузнєцова.

Багато відомих користувачів соціальних мереж звернули увагу, що з таких пародій охоче сміялась публіка у залі, і це для них є ще гіршим показником за сам виступ.

"Подивився номер 95-го кварталу. Ладно, номер, він то гі...но рідкісне. Горіла хата. Головне - він людям подобається. Таки пропала квартира", - написав відомий київський бізнесмен Гарік Корогодський.

 

 

Дико сподобалось

Проте деяким відомим персонам виступ "95 кварталу" сподобався.

Зокрема, депутату від "Слуги народу" та колишньому журналісту "1+1" Олександру Дубінському.

 

"Браво", - оцінив виступ Ігор Коломойський у коментарі "Радіо Свобода".