Печерський районний суд Києва задовольнив скаргу народного депутата Андрія Деркача на скасування постанови Генеральної прокуратури щодо закриття кримінального провадження про незаконне втручання представників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) в президентські вибори в США.

 

Скан-копії відповідного рішення суду №4201700000000247 Деркач розмістив на своїй сторінці в Facebook у понеділок, 21 жовтня. За його словами, кримінальне провадження про втручання у вибори в США, відкрите Генпрокуратурою в 2017 році і закрите в січні 2019 року, буде відновлено. "Це означає, що новій владі і новому керівництву Генпрокуратури належить вивести Україну з міжнародного скандалу, в який її завів Порошенко і представники НАБУ, і відновити міжнародну репутацію нашої держави. Я також передам до Генпрокуратури всі оприлюднені мною матеріали, які отримав від журналістів-розслідувачів у рамках 11 кримінальних проваджень. Всі ці факти незаконних "зливів" інформації, а також втручання українських правоохоронців у внутрішню політику США повинні бути долучені до розслідування", - йдеться в повідомленні народного  депутата.

 

 

 

 

Згідно зі скаргою Деркача, суть незаконно закритого провадження полягає у втручанні у вибори президента США організованої злочинної групи в складі керівництва НАБУ, а також розголошення даних досудового розслідування посадовими особами НАБУ. На думку нардепа, це здійснювалося шляхом незаконної публікації інформації проти керівника виборчого штабу Трампа Пола Манафорта, дана інформація є сумнівною і могла бути сфальсифікована співробітниками посольства США в Україні та НАБУ.

 

 "Директор НАБУ Артем Ситник не мав права розголошувати таку інформацію до повного завершення розслідування. Таким чином, він грубо порушив закон України", - повідомив Деркач. 

У своїй заяві про злочин Деркач зазначив, що незаконне втручання керівництва НАБУ та інших посадових осіб України до виборчої кампанії США завдало значної шкоди україно-американським відносинам. 

 

Раніше у Трампа заявили про втручання Києва у вибори. Адвокат Трампа опублікував ймовірний доказ втручання України у вибори США в 2016 році.