У центрі Львова археологи знайшли давнє склепіння та людські рештки.

Як повідомляло Гал-інфо, 25 жовтня у самісінькому центрі Львова на вул. Корнякта під час проведення археологічних робіт було виявлено давнє склепіння та рештки мурованої затинькованої стіни.

 

 

 

 

Як повідомив у коментарі для Гал-інфо археолог НДЦ «Рятівна археологічна служба» Микола Шніцар, дослідникам вдалось виявити елементи кахлю та частинки керамічного посуду. Більш того, серед супровідного матеріалу були монети різного періоду. Ймовірно, боратинки (ред. - мідних розмінних монет шелягів (чи солідів).

 

 

 

За словами дослідника, можна зробити попередні припущення про те, що знахідка може бути криптою костелу Пресвятої Трійці при монастирі тринітаріїв. Як відомо, він існував тут з 1703 року до 1848 року.

До того ж, всередині приміщення знайшли кілька костей, зокрема, частина людської черепної коробки, що свідчить на користь цієї версії. Наразі їх передали антропологам для отримання більш детальної інформації. 

Наразі на вулиці Корнякта продовжать ремонтні роботи, які розпочали без археологічного нагляду.

Нагадаємо, раніше на запитання Гал-інфо, чому влада Львова не передбачила археологічні дослідження на цій ділянці, адже йдетьcя про земляні роботи в зоні ЮНЕСКО, голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля заявив: 

«Проект звучав, як капітальний ремонт. Там проектувалася заміна покриття мощення цієї вулиці».

Нагадаємо, що залучення археологів під час земляних робіт в історичному ареалі Львова вже після їх початку є неприпустимим та порушує законодавство України.

18 жовтня археологи повідомили, що у самому центрі Львова, на вул. Корнякта, розпочали земляні роботи без археологічного нагляду. Попри те, що вулиця розташована у зоні ЮНЕСКО.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також додамо, що у центрі Львова на площі Галицькій влітку демонтували фонтан "Кульбаба". На його місці планували облаштувати сухий фонтан, аналогічний, як на площі Митній. Роботи з реконструкції мали закінчити за 5 місяців.

Однак, вже традиційно для Львова, проектанти та замовники не передбачили проведення на цій ділянці археологічних досліджень, знаючи про те, що це зона цінного археологічного культурного шару.

Проект реконструкції фонтану "Кульбаба" на площі Галицькій ще на етапі проектних робіт археологічну частину не враховував. Як наслідок - будівельники зруйнували частину фундаменту давнього храму та знищили культурний шар ХV ст.

 

Фото Олена Ляхович