Виступаючи в Національному прес-клубі у Вашингтоні, колишній глава ЦРУ Джон Бреннан заявив, що деякі американські виборці змінили свою позицію у результаті російської пропагандиської кампанії з надання впливу на виборах в США в 2016 році, повідомляє Reuters.

 

Екс-директор розвідки сказав, що особисто він упевнений, що російські зусилля змінили думку принаймні одного виборця.

"Чи був це один виборець або мільйон виборців, я не знаю", - пояснив він.

 

Але певний ефект вони, безсумнівно, зробили, і, можливо, вплинули на кінцевий результат - обрання президентом Дональда Трампа, вважає він.

"Скільки людей, у яких штатах, я не знаю. Чи змінило це результати виборів, я не знаю", - сказав Бреннан.

 

Коментарі Бреннана контрастували з висновками, опублікованими після кількох офіційних розслідувань зломів комп'ютерних мереж, витоків і кампанії по наданню впливу, скоєних російськими хакерами напередодні президентських виборів в США в 2016 році.

Варто відзначити, Бреннан очолював ЦРУ в 2013-2017 роках при адміністрації президента-демократа Барака Обами, підкреслив, що він виступає від свого імені, зазначивши при цьому, що ЦРУ "не оцінювало" вплив російських зусиль на голосування.

 

Нагадаємо, що На офіційному рівні Росія заперечує всі звинувачення у втручанні у вибори президента США 2016 року.

У середині липня офіс спеціального прокурора Роберта Мюллера розкрив схему злому російськими хакерами виборчої системи США для втручання у вибори 2016 року.

13 липня Міністерство юстиції США висунула офіційні обвинувачення 12 співробітникам військової розвідки Росії за втручання у вибори президента США. Російських спецслужбістів звинуватили у зломі електронної пошти керівництва Демократичної партії.