На північ від Чорного моря на півдні України розташовані піщані рельєфи, які привернули увагу дослідників з NASA. Фахівці задалися питанням: що це?

Приблизно в 65 кілометрах від затоки Сиваш лісові насадження різко переходять в пісок. Цей регіон, відомий як Олешківські піски, є найбільшою піщаною місцевістю в Україні і другою за величиною в Європі. Площа цього піщаного масиву становить 162 000 га.
Що цікаво, з космосу ці піщані дюни виглядають у формі яйця пісочного кольору, що і привернуло увагу експертів NASA.

 

June 15, 2019

 

Висота піщаних барханів становить близько 5 метрів. Місцеве населення протягом багатьох років намагається зупинити збільшення площі Олешківських пісків, висаджуючи навколо дюн соснові дерева. Однак фахівці NASA, дослідивши фото супутників за 30 років, прийшли до висновку, що пісок мігрує в лісові райони.

 

June 15, 2019

 

Дослідники вважають, що існує кілька теорій появи пустелі в Україні. Одна з них полягає в тому, що ця місцевість - висохле русло річки Дніпро. Також існує теорія, що ця територія була пасовищем для мільйонів овець в 18-му і 19-му століттях. Згодом розширення пустелі сприяли лісові пожежі і вітрові ерозії.


Пожежі в цьому районі продовжують виникати, таким чином сприяючи розширенню піщаного масиву. Так, наприклад, в травні 2018 року згоріло 25 гектарів лісу. Дим від пожежі було видно на знімках супутників NASA.