Сьогодні о 16.00 за київським часом Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй визначить подальшу долю позову України проти Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Про це заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомила у Facebook, пише УНІАН.

Заступник міністра нагадала, що сьогодні Міжнародний суд ООН оголосить своє рішення щодо попередніх заперечень РФ у справі про застосування і тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

На її переконання, "це буде складний день і важливий водночас", оскільки стане зрозуміло, який саме підхід застосовуватиме суд до цієї справи.

"Чи буде це виключно формальний підхід, на застосуванні якого наполягає РФ, чи суд пристане на позицію України та зважатиме на те, що гібридна агресія вимагає гібридної реакції на неї", - зауважила Зеркаль.

Вона підкреслила, що Україна протистоїть Росії на багатьох фронтах, починаючи від військового, закінчуючи інформаційним і кібер фронтами, але є ще один - юридичний.

"Окрім агресії, Росія вдалась до порушення численних норм міжнародного права. Нашою відповіддю і реакцією є використання різних майданчиків для притягнення Росії до міжнародної відповідальності за такі порушення", - заявила Зеркаль.

Вона нагадала, що у 2017 році після належного виконання всіх виснажливих досудових процедур українська сторона звернулася до міжнародного суду з проханням розглянути спір щодо нехтування Росією згаданими двома конвенціями.

"У 2018 році ми подали свій меморандум, який детально фіксує і описує кожний факт порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов'язань. Росія вирішила не відповідати на наш меморандум та скористалась своїм правом висловити заперечення щодо наявності у суду юрисдикції, затягуючи суд і нас у свою улюблену юридично-казуїстичну гру", - нагадала Зеркаль.

Сьогодні суд має оголосити своє рішення щодо заперечень Росії по юрисдикції.

"Президент Міжнародного суду ООН суддя Абдулкаві Ахмед Юсуф на засіданні, яке розпочнеться о 16-й годині за київським часом, зачитає резулятивну частину рішення, яка і визначить, яким чином наш позов буде рухатись далі", - повідомила вона.

За словами Зеркаль, "прогноз міжнародних судових рішень - дуже невдячна справа, особливо якщо тобі протистоїть постійний член Ради безпеки ООН, який має стійке лоббі".