Міжнародний суд ООН у Гаазі (Нідерланди) визнав свою юрисдикцію над судовим позовом України проти Росії.

Суд дозволив застосувати до цієї справи Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

13 голосами проти трьох судді відкинули твердження Росії, що Міжнародний суд не має юрисдикції над цією справою. Такою ж кількістю голосів суд визнав юрисдикцію Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризмом над цією справою.

15 голосами проти одного судді визнали юрисдикцію Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації над цією справою.

 

 

Нагадаємо, сьогодні Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй визначив подальшу долю позову України проти Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Про це заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомила у Facebook.

"У 2018 році ми подали свій меморандум, який детально фіксує і описує кожний факт порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов'язань. Росія вирішила не відповідати на наш меморандум та скористалась своїм правом висловити заперечення щодо наявності у суду юрисдикції, затягуючи суд і нас у свою улюблену юридично-казуїстичну гру", - нагадала Зеркаль.

"Президент Міжнародного суду ООН суддя Абдулкаві Ахмед Юсуф на засіданні, яке розпочнеться о 16-й годині за київським часом, зачитає резулятивну частину рішення, яка і визначить, яким чином наш позов буде рухатись далі", - повідомила вона.

За словами Зеркаль, "прогноз міжнародних судових рішень - дуже невдячна справа, особливо якщо тобі протистоїть постійний член Ради безпеки ООН, який має стійке лоббі".