Сьогодні Печерський суд надав доступ Державному Бюро Розслідувань (ДБР) до документу класу "цілком таємно", а саме до стратегічного плану використання Збройних Сил України.

Про це повідомив екс-радник міністра оборони, Юрій Бірюков. Враховуючи тісні зв'язки керівника ДБР Романа Труби з проросійським діячем Андрієм Портновим, не виключено, що найближчим часом цей документ потрапить у Москву.

 

Також, сьогодні Печерським судом було прийнято рішення по справі "мокрих бронежилетів", яке проводить ДБР. Дмитра Марченка, начальника Головного управління Міністерства оборони взяли під варту - з можливістю внесення застави у розмірі 76 млн грн.

"За версією слідчих - [начальник управління матеріального забезпечення "кіборг" Дмитро Марченко] страшний злочинець, керівник таких же страшних злочинців. За всю їхню компанію з п'яти осіб просять заставу 500 000 000 гривень. Ні, в порядках цифр не помилився. Половина мільярда гривень", - написав Бірюков у соцмережі в середу, 6 листопада.

 

За його даними, інкримінована Марченку й посадовцям ГУРСМЗ стаття Кримінального кодексу України - ст. 426, "Бездіяльність військової влади".

"Ні, не корупція. Ні, не хабарі. Ні, не крадіжки. Бездіяльність - не відреагували на пост в ФБ", - зазначив Бірюков.

"Експертиз немає, доказів немає, сенсу немає. Є тільки "політична воля", - додав він.

 

Від редакції: Дмитро Марченко - дуже важлива постать. Він був одним із головних двигунів реформ у секторі матеріального забезпечення Збройних сил (читайте, наприклад це велике інтерв'ю про те що зроблено, і про те, які перешкоди створювалися на шляху змін).

 

Якщо хтось хотів би зарубати армійські реформи - одне із найбільш ефективних рішень, це вивести з гри Марченка.

 

Взагалі, не дивуйтеся якщо найближчим часом виникнуть нові справи від ДБР проти керівників важливих напрямків у ЗСУ: під зручним приводом боротьби з корупцією, Росія (маючи вплив на такий державний орган, як ДБР) зможе значно послабити українську армію, навіть не проводячи бойових дій