Член Національної Ради Розвитку президента Анджея Дуди і президент Фонду Міжнародної Солідарності після затримання Мазура наголосив, що його потрібно було негайно звільнити та вибачитися за те, що сталося, пише PolskieRadio.

У середу українська омбудсмен Людмила Денісова поінформувала на своїй сторінці у Facebook, що Ігор Мазур повернувся з Польщі в Україну.

Нагадаємо, що українського ветерана російсько-української війни польські прикордонники затримали на підставі ордеру на арешт Інтерполу, виданого на запит Росії.

Затримання українського захисника і друга Польщі на підставі документу, виданого країною, яка сама порушує міжнародне право і знищує незалежність України, обурила багатьох польських політиків та громадських діячів, які закликали, серед іншого, негайно звільнити Ігоря Мазура.

"Рішення про затримання, наскільки воно юридично не було би виправданим, є політично абсурдним і може тільки нашкодити нам. Прикро, що ми втрачаємо вірне нам і доброзичливе оточення (...) Я вважаю, що Ігоря Мазура потрібно звільнити і просити вибачення за те, що сталося", - заявив у розмові з порталом niezalezna.pl Рафал Дзєнцьоловський, віцепрезидент Фонду допомоги полякам на Сході та член Національної Ради Розвитку президента Анджея Дуди і президент Фонду Міжнародної Солідарності, коментуючи затримання Польщею Ігоря Мазура.

Крім того, Дзєнцьоловський сказав, що підтримка Польщею російських ордерів на арешт ставить під сумнів декларації щодо України.

"Якщо ми надалі поважатимемо ордери на арешт, видані Росією, навіть якщо вони мають знак Інтерполу, ми ставимо під сумнів вірогідність наших декларацій у справі України. Адже хто, як не ми повинні розуміти, що росіяни зловживають юридичними інструментами, аби використати їх у своїй жорстокій політиці, що придушує незалежність наших сусідів. Якщо ми маємо справу з країною, яку саму звинувачуємо у порушенні міжнародного права, то важко поважати їхні ордери на арешт (...)", - додав член Національної Ради Розвитку президента Анджея Дуди і президент Фонду Міжнародної Солідарності Рафал Дзєнцьоловський.