На непридатних сільгоспугіддях Фукусіми побудують сонячні і вітряні електростанції. 21 електростанція вироблятиме 600 мегават електроенергії - близько двох третин того, що могла б генерувати АЕС, повідомляє dailymail.

 

Сільськогосподарські угіддя в Фукусімі, які стали непридатними для використання після катастрофічного ядерного вибуху 2011 року, отримають нове життя. Група японських інвесторів розробила новий план використання угідь: на цій землі побудують масштабні сонячні і вітряні електростанції, які будуть забезпечувати енергією столицю.

План передбачає будівництво одинадцяти сонячних і десяти вітряних електростанцій, загальна вартість яких складе 2,75 мільярда доларів. Очікується, що проект буде завершений в березні 2024 року.

Станції будуть пов'язані між собою 80-кілометрової мережею яка обійдеться ще в 266 мільйонів доларів. Ця мережа буде контролюватися Токійською електроенергетичною компанією, котра буде відправляти електроенергію, вироблену на заводах, в Токіо.

 

У 2018 році Японія отримала 83 відсотки енергії з викопного палива і ядерних генерацій, однак країна націлена поступово переходити до відновлюваних джерел. До 2030 року в Японії сподіваються отримувати від 22 до 24 відсотків електроенергії за рахунок альтернативних джерел, таких як вітер і сонце.


Після трагічної аварії на ядерному реакторі в 2011 році префектура Фукусіми твердо націлилася повністю перейти на відновлювані джерела енергії. У березні цього року було оголошено про те, що до 2040 року вся енергія, споживана префектурою, буде альтернативною.