Об'єднання обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ і Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру є неприпустимим, оскільки призведе до погрішення ситуації із наданням медичних послуг дітям і скорочення кількості працівників закладів. 


"Візьміть, будь ласка, на контроль об"єднання у Львові ОХМАТДИТу і обласного центру надання допомоги дітям, тому що місцева влада хоче їх об"єднати заклади, а насправді - ліквідувати. Сумно,  що департамент охорони здоров"я Львівської ОДА обгрунтував такі дії тим, що це сприятиме наданню кваліфікованої медичної допомоги дітям в одному центрі", - зверунвся народний депутат фракції "Батьківщина" Михайло Цимбалюк під час години запитань до уряду до міністра охорони здоров"я України Зоряни Скалецької.

 

 

У свою чергу міністр повідомила, що губернатор Львівської області "тримає на контролі ситуацію з тим, щоб отримання медичної допомоги дітям було забзпечене належним чином".
"І щоб жодного зменшення доступу до медичної допомоги і скорочення лікарів, які працюють в закладах охорони здоров"я Львівської області, - не відбулось", - зазначила вона.

 

Нагадаємо, про плани об'єднати обласну дитячу клінічну лікарню ОХМАТДИТ і Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр йшлося з початку вересня 2019 року.

 

18 вересня постійна комісія з питань охорони здоров'я, материнства та соціального захисту підтримала таку ініціативу. Рішення викликало протести серед лікарів і пацієнтів, тому 10 жовтня голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський відкликав проект. Через два тижні за це проголосувала й медична комісія.

 

Однак рішення щодо припинення роботи ОХМАТДИТу шляхом його приєднання до так званої Чорнобильської лікарні досі на сайті Львівської обласної ради (проект №1502 «Про вдосконалення надання медичної допомоги дитячому населенню у Львівській області». Тому майже півсотня працівників ОХМАТДИТу у понеділок, 11 листопада, вийшли під стіни лікарні з вимогою, щоб документ зняли з переліку рішень, підготовлених для розгляду.