Законопроект про ринок землі №2178-10 авторства депутатів фракції «Слуга народу», проголосований у першому читанні, є законом про «персональну передачу чи то продажу землі чужоземцям України». Всі ж інші дискусії не мають ніякого змісту.

 

Таку думку висловив під час прес-конференції у Києві Іван Томич, голова Союзу українського селянства, передає INTV.

«Слава Богу, у другому читанні цей закон ще не проголосований, але він вже сьогодні заклав зниження валового виробництва всієї аграрної продукції і особливо важливих, трудомістких продуктів харчування тваринницького напрямку.

Перше - ми на 10% недосіяли пшениці. Я не говорю, що на 15% менше внесли міндобрив під майбутній врожай, що катастрофічно знижується кількість поголів'я ВРХ і свиней. Ця ситуація стрімко втягує нас у дорогу до продовольчої небезпеки», - сказав І. Томич.      

 

За прогнозами аграріїв через 4-5 років Україна може перетворитися на залежну від імпорту державу, в межах 60-80%.

«Це говорить, що українці матимуть мінімальний доступ до споживчого кошика вкрай необхідних продуктів (...) Тут навіть не перешкода, що ми наздоганяємо і переганяємо європейські ціни, а те, що ми матимемо постійно вищі ціни ніж у європейців в результаті імпортозалежності, в результаті корупції, де дорога веде імпорт до України. Тобто, дешева, неякісна і дорога продукція», - зазначив голова Союзу українського селянства.

 

«При реалізації цього «зашибісь» закону ми матимемо через 4-5 років менше тисячі юридичних осіб, які працюватимуть в аграрній сфері (нині біля 50 тис). Зайнятість і так критично зменшиться у 9-15 разів. Це призведе до обезлюднення і так мало заселеної сільської місцевості до 3 млн. Це означає - Україна без людини в сільській місцевості», - наголосив І. Томич.         

 

Подібний розвиток подій несе загрозу національній безпеці, продовольчій безпеці і перетворення України до напівколоніальної форми держави, підсумував аграрій.