Археологи з Єгипту і Японії виявили в некрополі Саккари римські катакомби, які були побудовані в I-II століттях нашої ери.

Майже 2000 років тому, коли римляни правили Єгиптом, в чудово прикрашеній підземній гробниці в Саккарі поховали жінку на ім'я Деметрія. На скульптурному зображенні, вирізаному в камені, Деметрія в вишуканому вбранні тримає в руках гроно винограду, поряд з нею зображено домашнього улюбленця.

 

 

Селище Саккара знаходиться в 30 кілометрах від сучасного Каїра. Недалеко від нього розташовується некрополь Мемфіса, столиці Стародавнього царства. Він існував починаючи з Раннього царства (з 3150 по 2686 роки до нашої ери) і до римського періоду (після 31 року до нашої ери). В некрополі ховали фараонів і вельмож Раннього і Стародавнього царства.

Під час археологічного сезону 2019 року вченим вдалося виявити в північній частині некрополя катакомби, які були побудовані за часів правління римлян. До цього розкопки в цьому місці не проводили.

Катакомби представляли собою криту куполом структуру, побудовану з цегли-сирцю з внутрішніми сходами, і вирубане в піщанику приміщення довжиною 15 і шириною два метри. У його стінах були вирубані невеликі кімнати, в яких стояли теракотові статуетки богині Ізіди (дружини правителя царства мертвих-бога Осіріса), та які служили похоронними камерами.

 

 

 

Дослідники виявили людські останки, в тому числі, дві мумії. У приміщенні були знайдені дві статуї лежачих левів, які були вирубані з вапняку, і вапнякову плиту із зображенням бога мудрості і знань Тота, бога похоронних обрядів Анубіса і бога родючості Сокара.

 

 

 

Недалеко від катакомб археологи знайшли кілька простих поховань, які були зроблені в римський період або пізніше, в епоху правління Візантії.

 

Фото: Egypt Ministry of Antiquities