На Алеї Небесної Сотні в центрі Києва увечері 21 листопада відкрили виставковий просторі "М³: Майдан. Меморіал. Музей" із масштабною експозицією, присвяченою подіям Революції Гідності.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, ця тимчасова конструкція розміщена просто неба на ділянці, відведеній під майбутній Музей Революції Гідності.

 

 

 

"Наш музей організував відкриття цього простору до Дня гідності та свободи. Виставка в ньому розповідає про Майдан і Революцію Гідності. Ця просторова споруда є своєрідним маркером майбутнього музею, який тут має постати", - сказав на відкритті директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

 

 

За його словами, простір працюватиме з 9:00 до 19:00. Сама ж конструкція стоятиме тут близько року - допоки не розпочнеться будівництво музею.

"І тому ця конструкція, з одного боку, нагадує "Йолку" - бо це каркас, з іншого боку, будівництво. Тому вона і має такий вигляд - простий відкритий простір, але з певним змістом. Він створює атмосферу і розповідає про Майдан, про Героїв Небесної Сотні, його основних учасників, про події. Тут є топографія Майдану, контекстуальна інформація", - зазначив Пошивайло.

У цій конструкції - чотири яруси, фотографії на трьох, за хронологією, відображають події на Майдані, світовий контекст, інтерактивний елемент з пов'язуванням стрічок, на горішньому ярусі буде показано, як виглядатиме Музей Революції Гідності.

"Внизу карта - топографія Майдану, яку створив під час подій на Майдані професійний картограф Дмитро Вортман. Це близько 50-ти карт. Він відслідковував розташування сил протистояння ледь не кожен день і фіксував важливі події від першого дня Євромайдану і до завершення Революції Гідності. Ці карти є дуже важливим документальним відображенням динаміки протестного руху. Ми плануємо наступного року видати Атлас Революції Гідності, і ці карти будуть в його основі", - сказав директор.

Пошивайло також додав, що виставковий простір буде відкритий і для інших проєктах - освітніх, мистецьких, культурних. У теплу пору року тут відбуватимуться презентації, зустрічі, дискусії, обговорення.

"Бо Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану в Будинку профспілок вміщує обмежену кількість людей, близько 80-ти. Майже щодня у нас відбуваються заходи. Ми бачимо, що цієї невеликої площі нам не вистачає і є попит на інформацію про Майдан, його наслідки, соціальний досвід, який здобули українці", - підкреслив він.

Як розповіла куратор виставкового простору Ольга Сало, в експозиції близько 200 світлин, які фотографи передавали до архіву музею, а також світлини з проєкту "Human Factor", який зробила когорта фотомитців ще під час Майдану.

"Це, напевне, одні з найкращих світлин Революції Гідності. А блоки фотографій доповнені текстами українською та англійською мовами. З них можна дізнатися про Революцію гідності, про Євромайдан. На нашу думку, це і популяризація теми Майдану, і необхідності появи Меморіалу Небесної Сотні і Музею Революції Гідності", - сказала вона.

Присутні на відкритті також переглянули відео про Музей Революції Гідності - 10-хвилинний фільм, що розповідає про передумови виникнення та історію музею, про завдання, які він ставить перед собою, і здобутки музею.