Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок галактики NGC 5468, яка розташовується на відстані 130 мільйонів світлових років від Землі.

Як повідомляється на сайті обсерваторії spacetelescope, галактика примітна тим, що в ній знаходиться велика кількість наднових зірок.


фото ESA/Hubble & NASA, W. Li et al.

 

Найбільш вражаючі події у Всесвіті відбуваються тоді, коли зірки вмирають і вибухають в процесі. Вибухи наднових можуть відбуватися за кількома сценаріями. Один з них - це смерть масивної зірки, яка вичерпала запаси палива, стає нестабільною і неспроможною підтримувати свою масу і вибухає. Другий сценарій відбувається при існуванні системи з білого карлика і масивної зірки. Коли вони зближуються, речовина з зірки перетікає на білий карлик, його маса збільшується, а температура ядра росте, запускаючи ядерний синтез. У результаті відбувається вибух наднової.

За останні 20 років в NGC 5468 можна було спостерігати відразу п'ять наднових різного типу: SN 1999cp, SN 2002cr, SN2002ed, SN2005P і SN2018dfg. Незважаючи на те, що галактика знаходиться доволі далеко від Землі, вона повернена таким чином, що наднові можна легко помітити відразу після їхньої появи.