Прем'єр-міністр Фінляндії Антті Рінне подав у відставку. Про це повідомляє портал телерадіомовлення Yle у вівторок, 3 грудня. Рінне подав прохання про відставку президентові Саулі Ніїністе, і глава держави прийняв її. Ніїністе попросив нинішній уряд продовжити роботу до призначення нового кабінету міністрів. 

Уряд Рінне пробув при владі близько півроку. 

 

 

Як повідомив Рінне на прес-конференції після відвідання глави держави, причиною відставки "стали розбіжності в коаліції у зв'язку з минулим страйком працівників державної поштової служби". Вона була викликана суперечками навколо трудового договору та планами керівництва компанії перевести на іншу, нижче оплачувану роботу 700 сортувальників посилок.

Керівництво пошти нібито приховало ці плани, а міністр державного управління Фінляндії Сірпа Паатеро, член Соціал-демократичної партії, не прийняла належних заходів, щоб перешкодити керівництву пошти ущемити інтереси трудящих. 

 

Паатеро подала у відставку, але головний союзник з коаліції - партія Центру - заявила, що і голова СДП, прем'єр-міністр Рінне знав про ситуацію на пошті, і зажадала і його відставки. При цьому центристи висловили недовіру особисто прем'єру і заявили, що коаліція може залишитися в колишньому складі. 

Сам Рінне заявив, що покидає посаду прем'єра, але сказав: "Я не збираюся залишати пост глави СДП і маю намір повторно балотуватися на пост голови наступного літа". 

 

Тим часом заступник голови СДП, міністр транспорту і комунікацій Санна Марін заявила у вівторок, що "не ухиляється від відповідальності в цій складній ситуації". 

Якщо 34-річній Марін доручать сформувати новий уряд, вона стане наймолодшим прем'єром в історії Фінляндії.

 

 Лідер парламентської групи фракції СДП Антті Ліндтман також заявив, що готовий стати прем'єр-міністром.