Дослідники з Університету Альберти та Національного музею в Ріо-де-Жанейро знайшли залишки раніше невідомого виду птерозавра, який жив на планеті 95 мільйонів років тому.

 

Про це йдеться в дослідженні Scientific Reports.

Попри те, що залишки птерозаврів знаходили на всіх сучасних континентах, найбільші прогалини в наукових даних про птерозаврів стосуються Африки та Аравійського півострова.

 

Залишки птерозавра, який жив 95 мільйонів років тому

Залишки птерозавра, який жив 95 мільйонів років томуФото: Scientific Reports

 

Зазначається, що останки цієї істоти вперше виявили у вапняковому кар'єрі в Лівані понад 15 років тому. За словами дослідників, птерозавр мешкав у районі стародавнього океану Тетіс, що існував 251-65,5 мільйонів років тому. Тетіс простягався від території сучасного Китаю до території Лівану.

 

 

Вчені заявили, що птерозаври мали більше видове різноманіття, ніж вважалося раніше. Так, новий вид назвали Mimodactylus libanensis. Ліванський птерозавр був частиною популяції летючих рептилій. Він утворює нову групу зубчастих птерозаврів разом з близькоспорідненим китайським видом Haopterus gracilis.

Нагадаємо, на північному заході Китаю група вчених з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Пекіна виявила близько 200 скам'янілостей дорослих птерозаврів і понад 200 їхніх яєць.

 

За матеріалами hromadske