Російська делегація в ОБСЄ вимагає виключити з декларації міністерської зустрічі, яка проходить 5-6 грудня у Братиславі, питання тимчасово окупованого Криму.

Про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

 

 

Він зазначив, що делегація РФ наполягає на виключенні з підготовленого проєкту декларації ОБСЄ будь-яких згадок про Крим. За словами Чубарова, у документі хотіли згадати, що ОБСЄ і надалі слід приділяти увагу тимчасово окупованому Криму, використовуючи всі наявні інструменти.

"У зв'язку з цим від імені вищого представницького органу корінного народу Криму - Меджлісу кримськотатарського народу, закликаємо міністрів закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ не піддаватись на шантаж російської делегації", - йдеться у зверненні Чубарова.

 

Про блокування документа повідомив також колишній політв'язень Кремля Олег Сенцов, який разом з Романом Сущенком напередодні виступив перед делегатами ОБСЄ в Братиславі.

За словами Сенцова, він і ще один колишній політв'язень Роман Сущенко розповідали на заході про російську агресію.

«Ми говоримо про російську агресію, наших полонених, а вороги тим часом блокують внесення в підсумкову резолюцію питання деокупації Криму», - написав Сенцов у фейсбуці ввечері 5 грудня.

 

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак у своїй промові під час заходу сказав, що міжнародне співтовариство, ОБСЄ зокрема, не повинно забувати про анексію Криму Росією.

5-6 грудня в Братиславі проходить засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ - центрального директивного і керівного органу Організації з безпеки і співпраці в Європі. На захід прибули близько 40 міністрів закордонних справ, у тому числі голова МЗС України Вадим Пристайко.