Урочиста церемонія присвоєння імені новому малому броньованому артилерійському картеру типу «Гюрза-М» пройшла 5 грудня на військово-морській базі «Південь» в Практичній гавані одеського порту.


Як передає кореспондент «Думської», катер з бортовим номером Р-180 буде називатися «Костопіль» - на честь міста в Рівненській області, де народився морський піхотинець Олексій Кондратюк, що загинув в березні 2017 року на фронті російсько-української війни.


Командувач ВМСУ адмірал Ігор Воронченко вручив командиру МБАКа пам'ятну табличку з цією інформацією.

 

 

Сьома за рахунком «Гюрза» трохи відрізняється від своїх попередниць. Командир катера розповів, що на ньому істотно покращено радіоелектронне обладнання.

Відомо, що на «Костополі», крім РЛС, яка дозволяє відслідковувати повітряну і надводну ситуацію, встановлена ​​гідроакустічна станція німецького виробництва для виявлення підводних цілей. З її допомогою, зокрема, можна боротися з підводними диверсантами. Також катер озброять некерованими ракетами.

На церемонії була присутня дружина загиблого морпіха з його маленьким сином, а також мер Костополя, який вручив екіпажу ікону з бурштину та книги про це українське містечко.

 

Вдова і син загиблого героя

 

 

Ігор Воронченко зазначив, що 75 військовослужбовців ВМСУ загинули на сході, захищаючи нашу країну. Флот поступово поповнюється новими кораблями, на черзі - прийняття до складу ВМСУ двох десантно-штурмових катерів типу «Кентавр», ще одного, восьмого, МБАКа і нового розвідувального корабля.