Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я разом з владою Китаю і Таїланду вивчають обставини передбачуваного поширення раніше невідомого штаму коронавирусу. Повідомляється, що чоловік, котрому було поставлено такий діагноз, прибув до Таїланду з китайського міста Ухань, де був виявлений перший пацієнт з цією інфекцією, повідомляє сайт ООН.

В даний час ця людина отримує лікування в одній з таїландських клінік і, як повідомляє влада, йде на поправку. Вперше загадковий вірус був виявлений в Китаї. У хворих відзначається висока температура і симптоми ураження легень.

Коронавіруси є великим сімейством вірусів, здатних викликати різні хвороби у людей - від звичайної застуди до ВГРС - важкого гострого респіраторного синдрому.


ВООЗ і її партнери продовжують відстежувати ситуацію і надають Китаю технічну підтримку у вивченні причин спалаху раніше невідомої інфекції. Генетична інформація коронавірусу, розшифрована китайськими фахівцями, дозволяє оперативно ідентифікувати цей штам і в інших країнах. В даний час експерти намагаються знайти джерело спалаху інфекції і виявити тварин, які могли бути переносниками.


Глава ВООЗ обговорив ситуацію з членами Комітету з надзвичайних ситуацій і розглядає можливість скликати засідання найближчим часом.

 

Фото: Національний інститут США по інфекційним захворюванням. Цифрове зображення коронавірусу Близькосхідного респіраторного синдрому