На країни Східної Африки насуваються зграї голодної сарани. Вони вже «окупували» Ефіопію, Кенію і Сомалі. В Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО) непокояться, що ці комахи незабаром доберуться до інших країн регіону, що загрожує серйозними економічними і гуманітарними наслідками, повідомляє сайт ООН.

 

«Ситуація, що склалася набуває міжнародних масштабів і загрожує продовольчій стабільності всього субрегіону. ФАО активізує заходи щодо підтримки урядів в організації колективної кампанії по боротьбі з цією кризою », - повідомив Генеральний директор ФАО Цюй Дун'юй.


Експерти попереджають, що якщо не вжити термінових заходів, то до червня чисельність комах, що знищують врожай, може збільшитися в 500 разів.


Влада регіону вже вживає заходів по боротьбі з сараною, але з огляду на масштаби і невідворотність загрози їм необхідна фінансова підтримка з боку міжнародного співтовариства. ФАО готова прийти на допомогу. На даному етапі, на основі попередніх оцінок, ФАО просить виділити на ці цілі 70 мільйонів доларів.


Ефіопія і Сомалі не відчували таких масових навал пустельної сарани протягом 25 років, в той час як Кенія не стикалася з загрозою такого масштабу протягом 70 років.


За день одна комаха з'їдає стільки, скільки воно важить, - близько 2 грамів. Тонна комах, що зазвичай становить лише невелику частину зграї, за добу з'їдає стільки ж, скільки 2,5 тисячі осіб. Зграя сарани пересувається зі швидкістю до 150 кілометрів на день.