Агентство NASA пропонує землянам обрати назву для нового марсоходу онлайн. Апарат відправлять на Марс улітку цього року. Імена взяті з есе 9 американських школярів, які пройшли до фіналу. У творах, з якими можна ознайомитися на сайті «Name the Rover», вони аргументували свій вибір. Після початку конкурсу в серпні 2019 року на сайт проєкту надійшло більше ніж 28 000 есе. Група з майже 4700 суддів-добровольців, що складається з педагогів, фахівців і любителів космосу з США, допомогла відібрати фіналістів.

 

 

У фінал потрапили такі варіанти назви: Vision («Бачення»), Courage («Мужність»), Endurance («Витривалість»), Perseverance («Наполегливість»), Tenacity («Завзятість»), Ingenuity («Винахідливість»), Fortitude («Стійкість»), Clarity («Ясність»), Promise («Обіцянка»).

Дитина, чий варіант назви марсоходу переможе, зможе побачити запуск космічного корабля влітку 2020 року.

Марсохід, який поки що не має назви, буде шукати ознаки минулого мікробного життя на Марсі, досліджувати клімат і геологію та вивчати, чи є на планеті умови, придатні для майбутніх місій за участю людей.

Найактивніше голосують з США, Туреччини, Великобританії, Індії, Канади й Румунії. В опитуванні взяли участь понад 1700 українців. Проголосувати онлайн на сайті проєкту може кожен охочий до 27 січня. 

 

Джерело: inspired