Приватні компанії скорочують інвестиції в розробку нових антибіотиків, так і не дочекавшись прориву в цих дослідженнях. Таким чином, стійкі до існуючих видів антибіотиків бактерії становлять дедалі більшу небезпеку для людства. Про це повідомили з  Всесвітньої організації охорони здоров'я, пише UN News.

У стадії розробки перебувають 60 препаратів, проте вони обіцяють незначні переваги в порівнянні з існуючими ліками і не забезпечують захисту від найбільш небезпечних бактерій. Найбільш багатообіцяючі препарати ще навіть не допущені до клінічних випробувань, і пройдуть роки, поки вони з'являться на ринку.


«Ніколи ще проблема антимікробної стійкості не стояла так гостро ...», - попередив Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос і додав, що сьогодні як ніколи потрібні нові рішення. Хоча вже існують нові ініціативи по боротьбі зі стійкістю до антибіотиків, дуже багато залежить від того, наскільки уряди і фармацевтичні компанії готові фінансувати створення нових препаратів. Автори нового дослідження, на яке посилається ВООЗ, з'ясували, що розробками нових антибактеріальних препаратів займаються невеликі підприємства, а великі фармацевтичні компанії не виявляють інтересу до цієї сфери.

 

В ООН давно попереджають, що розповсюдження стійкості  до антибіотиків - одна з головних загроз суспільній охороні здоров'я в глобальному масштабі і може відкинути людство в «до-пеніцилінову» епоху, коли антибіотиків ще не було, і люди вмирали від простих інфекцій.

«Поки ми не опинилися « біля розбитого корита », потрібно направити державні і приватні інвестиції на розробку ефективних ліків, які б давали собі раду з високо резистентними бактеріями», - сказав заступник глави ВООЗ Ханан Балки. - І коли вони з'являться, ми повинні зробити так, щоб їх могли отримувати всі нужденні ».


Сьогодні стійкість до антибактеріальних препаратів продовжує стрімко поширюватися по всьому світу.

За даними ВООЗ, близько 50 відсотків антибіотиків використовуються не за призначенням. Наприклад, їх часто прописують для лікування вірусних інфекцій, в той час як антибіотики допомагають тільки в лікуванні бактеріальних інфекцій. Нерідко медики також прописують препарати широкого спектра дії, коли захворювання можна вилікувати антибіотиком вузького спектра. Найчастіше хворі переривають курс лікування. В результаті у пацієнтів розвивається лікарська стійкість.


У ВООЗ нагадують, що зловживання антибіотиками і їх некоректне використання обертається поширенням небезпечних резистентних бактерій, що викликають, зокрема, пневмонію, менінгіт, інфекції кровотоку. Оскільки існуючими антибіотиками лікувати такі інфекції вже неможливо, гостро постає необхідність створення нових, більш ефективних засобів.