У зв'язку з розповсюдженням коронавірусу з Китаю при Міністерстві охорони здоров'я України створено оперативний штаб, а при Раді нацбезпеки і оборони - оперативну групу для моніторингу та аналізу ситуації.

 

Про створення штабу при МОЗ повідомив прем'єр Олексій Гончарук.

 

«За моїм дорученням, створено оперативний штаб при МОЗ України, куди увійшли представники Державної прикордонної служби, МВС України, Держпродспоживслужби та Державної митної служби України», - написав він у Facebook.

Прем'єр запевнив, що у влади «є чіткий план заходів між цими органами» в разі виявлення вірусу в Україні.

У прес-службі РНБО повідомили, що створена при Апараті відомства оперативна група здійснює моніторинг щодо розповсюдження вірусу у країнах Азії (насамперед КНР), Європи, США, та країнах СНД, з якими Україна має спільний кордон.  

«У цілодобовому режимі аналізуються і вивчаються заходи, яких вживають органи влади іноземних держав для запобігання подальшому поширенню вірусу, і статистика випадків пневмонії, спричиненої новим коронавірусом», - заявили в РНБО.

 

У відомстві також розповіли про перевірку температури пасажирів, що прибувають до аеропорту «Бориспіль». А Гончарук додав, що усі тварини, які ввозяться в Україну, також проходять обов'язковий спеціальний огляд ветеринарними службами.

 

Як повідомлялось, міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька відзвітувала президенту Зеленському про ситуацію щодо китайського вірусу.