Китай займає друге місце в світі з продажу зброї, випереджаючи за цим показником РФ і поступаючись лише США. Такі дані Стокгольмський інститут дослідження проблем світу (SIPRI) представив у понеділок, 27 січня. Дослідження охоплює період з 2015 по 2017 роки.

Раніше компанії з КНР через брак надійної інформації не вносили в рейтинг 100 найбільших гравців на ринку озброєнь, який щорічно публікується SIPRI, повідомляє DW.

 

Тепер експерти зібрали достовірну фінансову інформацію по чотирьох китайських компаніях з різних джерел, включаючи кредитні рейтинги, висновки аудиторів і щорічні звіти. Це найбільший в країні виробник авіатехніки Aviation Industry Corporation of China, держкорпорації Norinco (броньовані автомобілі і системи протиповітряної оборони), China Electronics Technology Group (сонари, радари і електронне військове обладнання), а також China South Industries Group (броньований автотранспорт).

 

Ці корпорації увійдуть в топ-20, а три з них зможуть зайняти місця в топ-10, якщо враховувати їх при складанні щорічного рейтингу, зазначає SIPRI. Їх сукупний обсяг продажів озброєнь становить 54,1 млрд доларів. У 2017 році в топ-20 рейтингу SIPRI входили 11 компаній з США, 6 з країн Західної Європи і 3 з РФ.


Експерти не змогли отримати детальну інформацію про інші компанії військово-промислового комплексу КНР - зокрема, по двох найбільших суднобудівних підприємствах. Однак навіть зібрані дані дозволяють припустити, що ці китайські компанії випускають більше кораблів, ніж їх найбільші конкуренти з США і Європи, відзначають автори дослідження.