Народний депутат Юрій Камельчук, який пройшов у Верховну Раду по 124 округу Львівщини від партії «Слуга народу», підтримує ідею відновлення водопостачання на територію анексованого Росією Криму, а також виплати пенсій українцям, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, що є «обов'язком України», зауважує Zaxid.net.

Як він сказав в ефірі ток-шоу «Підсумки» 12 лютого на телеканалі «Наш», такі кроки є підтримкою не окупантів, а українців, і він проголосував би за них, якби ці питання винесли на розгляд Верховної Ради.

 

«Довгострокова помилка тих людей, які зараз кажуть: "А давайте не будемо постачати в Крим воду". Це ми, що, Крим, який хочемо повернути, де, у тому числі, живуть українці, де є родючі землі, - хочемо висушити? Якщо ми так будемо думати, то через 5-10 років самі можемо не захотіти цю пустелю. Стратегічно треба думати. Ми це робимо для себе, а не для когось», - вважає Юрій Камельчук.

Також він висловив ідею підписання спеціального контракту на постачання вони в окупований Крим.

«Це трохи жарт, але, може, ми будемо воду продавати за такою ж ціною, за якою Росія продає нам газ?», - сказав Камельчук, вочевидь, забувши, що Україна не купує газ в Росії з листопада 2015 року.

Присутній на ток-шоу екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян припустив, що слова Юрія Камельчука свідчать про позицію всієї партії і про те, що глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія напередодні не обмовився.

 

Так, 11 лютого Давид Арахамія в ефірі телеканалу «Прямий» заявив, що пішов би на відновлення подачі води в анексований Крим в обмін на деокупацію Донбасу.

«Моя особиста позиція: якщо дати воду до Криму, але мати велику перевагу в переговорах по Донбасу - я буду вважати це достатнім компромісом", - сказав він.

Його слова підняли шквал критики, зокрема, з боку голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, який вважає неприпустимим обговорювати можливість вирішення ситуації на Донбасі за рахунок Криму. Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв сказав, що такі слова Арахамії в Криму розцінюють як «істотний крок відступу від наших позицій по деокупації Криму».

12 лютого Давид Арахамія вибачився перед українцями, яких «могли образити» його слова про можливість відновлення водопостачання окупованого Криму, проте сказав, що його слова «були вирвані з загального контексту і насправді були трактовкою припущень, озвучених не мною».

 

Нагадаємо, що Україна припинила постачати воду в Крим після окупації Росією півострова у 2014 році. З того часу українська влада неодноразово заявляла, що віновить водопостачання лише після деокупації Криму.

Додамо, що Женевська конвенція 1949 визначає, що всі питання забезпечення життєдіяльності населення або окупованої території покладаються на країну-окупанта.