Генеральний прокурор США Вільям Барр заявив, що публікації американського президента Дональда Трампа в Twitter, присвячені Мін'юсту, заважають роботі відомства

"Я не можу виконувати свою роботу тут, в міністерстві, з постійними коментарями, які заважають мені", - заявив Барр в інтерв'ю ABC News

 

Він зазначив, що це також підриває роботу очолюваного ним Міністерства юстиції.

"Публічні заяви і твіти про відомство, про людей в міністерстві, про справи, які перебувають на розгляді, про суддів, які розглядають ці справи, - не дозволяють мені робити свою роботу, а також гарантувати суддям і прокурорам, що ми сумлінно виконуємо нашу роботу", - заявив Барр.

 

На думку генпрокурора, "настав час припинити писати твіти про кримінальні справи, якими займається Мін'юст".

 

Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи готовий Барр до можливої негативної реакції Трампа на свої слова, генпрокурор заявив, що його це не лякає.

"Ніхто не може на мене вплинути, чи то конгрес, редакція газети чи президент", - сказав Барр і пообіцяв чинити так, як вважає за потрібне.

 

Заява Барра стосується коментарів Трампа у справі екс-радника президента Роджера Стоуна, який в листопаді 2019 року був визнаний винним у лжесвідченні, перешкоджанні правосуддю і схилянні іншого свідка до дачі неправдивих свідчень. 

Присяжні визнали доведеним, що екс-радник Трампа збрехав про контакти з представником сайту Wikileaks з метою отримання компрометуючої демократів інформації.

Спочатку прокуратура просила для Стоуна від семи років і трьох місяців до дев'яти років в'язниці.

 

Дональд Трамп назвав пропонований обвинувачами вирок "знущанням над правосуддям". Після чого в ЗМІ з'явилася інформація, що Міністерство юстиції США вирішило скоротити пропонований тюремний термін для Стоуна.