Коронавірус продовжує поширюватися у Великобританії. Британські медики вважають, що сама правильна поведінка при виявленні симптомів хвороби, спричиненої коронавірусом, - це повідомлення лікарів і самоізоляція.

В країні обговорюють дев'ятий випадок зараження коронавірусом, який також став першим виявленим випадком в Лондоні. Жінка заразилася в Китаї і, виявивши симптоми хвороби, доїхала до лікарні в неділю, 9 лютого, на таксі, розповідає ВВС.

Саме ця обставина і викликало дискусію, тому що британська влада при появі відповідних симптомів радить робити рівно протилежне: викликати швидку і залишатися вдома.


Через те, що хвора жінка сама приїхала в лікарню, владі довелося ретельно відстежити всіх людей, з ким вона могла контактувати на шляху.

Повідомляється, наприклад, що здоров'я водія не піддалося великому ризику, так як поїздка тривала недовго, і між нею і шофером не було близького стійкого контакту. Однак компанія Uber, через додаток якої була викликана машина, повідомила, що тимчасово закрила акаунт водія.

 

Вживати заходів довелося і в госпіталі Льюішема, куди звернулася потерпіла.

Головлікар лікарні Бен Тревіс розповів, що жінці негайно видали маску і ізолювали її від інших пацієнтів і відвідувачів. Пізніше її відвезли додому і попросили не виходити за поріг. Всі працівники медустанови, які контактували з нею, відправлені по домівках на 14 днів для "активного спостереження".


У той же час з карантину починають виходити британці, евакуйовані з Китаю через спалах хвороби, викликаної коронавірусом.

 

 

Понад 80 осіб, які два тижні перебували в ізоляції в лікарні, покинули карантин: тест не виявив ні у одного з них коронавирусу. Це одна з двох груп британських громадян, евакуйованих з міста Ухань. Друга група поки ще перебуває на карантині поблизу міста Мілтон-Кінс.

Очільник Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS) Саймон Стівенс сказав, що ці люди перенесли ізоляцію відповідально і мужньо, показавши важливий приклад іншим британцям. "У найближчі тижні багатьом з нас, ймовірно, знадобиться самоізолюватись у будинку на якийсь час, щоб зменшити масштаб поширення вірусу", - сказав він.