В американській Агенції протиракетної оборони повідомили, що завершення побудови бази протиракетної оборони в Редзикові затримується до 2022 року.

 

Побудова американської бази протиракетної оборони у польському Редзикові у Поморському воєводстві затримується; тепер проєкт мають завершити в 2022 році. Про це сказав цитований порталом Breaking Defense очільник американської Агенції протиракетної оборони (MDA) Джон Хілл, пише PolskieRadio.

Базу наземного американського багатоцільового зенітно-ракетного комплексу Aegis Ashore у Редзикові планували відкрити в 2018 році. Американці ще цього місяця мають вирішити, чи їм потрібний новий підрядник для завершення проекту.

«Це важко, але ми маємо цілковиту згоду, що щось потрібно зробити», - заявив Хілл. Він додав, що «більш ніж ймовірно», що до кінця місця, після консультацій з інженерами, приймуть рішення про наступні кроки.

Голова MDA зазначив, що кінцеву дату розгортання бази у Редзикові відтермінували на 2022 рік. У зв'язку із затримкою проект здорожчає на 96 млн американських доларів. Спочатку американська сторона підрахувала, що база коштуватиме 746 мільйонів доларів.

Досі не розголошувалося, що призвело до чотирирічної затримки та збільшення витрат, - зауважує портал Breaking Defense. Хілл зазначив цього тижня, що більшість бази завершили, а серед проблем назвав опалення та охолодження.

 

   Aegis Ashore

База протиракетної оборони Aegis Ashore у румунському місті ДевеселуCommander, U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. 6th Fleet [Public domain]

 

Американський протиракетний щит у румунському місті Девеселу почав офіційно функціонувати в травні 2016 року, а його будівництво проходило без значних проблем.

Представники США, НАТО, Польщі та Румунії неодноразово заявляли, що європейська частина американського протиракетного щиту не спрямована проти Росії, а її мета - захист від потенційної загрози ракетного удару з Близького Сходу, зокрема з Ірану.