Законодавчі ініціативи щодо люстрації чиновників є апріорі неконституційними, адже відповідальність тих чи інших осіб має бути виключно індивідуальною.

 

Про це на пресконференції: «Фінальна очищення: навіщо у Зеленського вирішили переписати закон про люстрацію?» сказав юрист Ростислав Кравець, коментуючи розробку змін до закону про люстрацію Міністерством юстиції, передає INTV.

«Ми прийшли до того, що популізм в Україні замінив законодавче поле. (...) Основна проблема всіх законопроектів про люстрацію полягає у тому, що відповідальність повинна бути індивідуальна. А будь-який закон про люстрацію в демократичному суспільстві апріорі є неконституційним, адже просто так за те, що ти там десь був і чим займався - нічого не порушуючи в законодавчому полі - нічого людині за це не буде», - пояснив він.

 

Ростислав Кравець нагадав, що Міністерство юстиції розпочало розробку змін до чинного закону про люстрацію, при тому що рішення Європейського суду з прав людини було оскаржено і ще не набрало чинності. Водночас з позиці ЄСПЛ, звільнення посадових осіб із займаних посад і застосування до них санкцій «загалом були здійснені незаконно».

«У випадку України, так само як і у випадку Молдови, ЄС вивів окреме формулювання - «дика люстрація», - зазначив він.

 

Нагадаємо, Міністерство юстиції повідомило, що 16 січня оскаржило рішення ЄСПЛ, яке критикує українську люстрацію.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV