Андрій Юраш назвав "повністю програшною" ставку "Слуг народу" на УПЦ МП. "УПЦ МП - це електоральна основа ОПЗЖ, серед прихильників якої - 27% її вірян".

 

Колишній голова Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш вважає "повністю програшними" розрахунки тих, хто будує релігійні стратегії владної партії "Слуга народу" "на нереалістичних домінантах повної залежності від позиції УПЦ МП".

 

Фото: LB ua.  Андрій Юраш

 

Про це він заявив, коментуючи результати дослідження Центру Разумкова про конфесійну і церковну приналежність громадян України, повідомляє РІСУ

.

Результати дослідження конфесійної ідентифікації електоральної бази основних політичних партій релігієзнавець назвав "неймовірно цікавими".

"Цілком закономірно, що серед тих, хто готовий голосувати за «Європейську Солідарність», домінують віряни ПЦУ - 52,1%. Але заледве чи хтось досі міг аргументовано підтвердити той факт, що вірян ПЦУ не менше від третини серед тих, хто є електоральною базою "Слуги народу": 32.9%! Трохи більшим відсоток підтримки "слуг народу" є тільки серед "православних, які не зараховують себе до будь-якої церкви", - 35%. А от прихильників УПЦ МП серед готових голосувати за "Слугу народу" - тільки 12.8%!" - написав Юраш у фейсбуці.

Він вважає, що так "повністю розвіяно міф, що УПЦ МП - це електоральна база владної партії".

"Ні: УПЦ МП - це електоральна основа ОПЗЖ, серед прихильників якої - 27% її вірян", - додав він.

 

Згідно з результатами дослідження соціологічної служби Центру Разумкова, проведеного з 17 по 21 січня, 34% громадян України зараховують себе до Православної Церкви України, вірян УПЦ Московського Патріархату рівно в 2,5 рази менше - 13.8%. До жодної із Церков не зараховують себе 27,6%, які вважають себе православними.