У четвер, 20 лютого, в Україні зустрічають українців, евакуйованих з китайського міста Ухань - епіцентру епідемії нового коронавірусу.Українців евакуюють чартерним літаком SkyUP. Лайнер вилетів з китайського Уханя о 00:30 20 лютого за місцевим часом.

Члени екіпажу літака забезпечені спеціальними захисними костюмами та масками, а пасажири знаходяться в спеціально облаштованій зоні. На посадку в Китаї прибули всі 48 громадян України, які виявили бажання евакуюватися, та 29 іноземних громадян.

Однак у літак сіли лише 73 пасажири: трьох українців та одну іноземку не пропустили на етапі огляду китайськими медиками. Всі інші здорові та пройшли санітарний контроль, заявив заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Коваль.

Уряд підготував чотири об'єкти в різних містах України для ізоляції, проте не розголошує їх місце з міркувань безпеки.

 

Станом на 09-25 український літак, який евакуює українських громадян та іноземців з китайського Уханя летить у напрямку Києва

Про це повідомляє сервіс Flightradar.

На даний момент борт з Уханю летить в сторону Києва.

 

 

Вранці 20 лютого літак із Уханя замість приземлитися в "Борисполі" кружляв у районі Дніпра, а потім почав рухатись у бік Харкова.

 

 

В аеропорт Харкова вранці 20 лютого прибули кілька швидких і медики в захисних костюмах.

Про це пише місцева журналістка Тетяна Доцяк.

 

 

Крім того, до аеропорту під'їхали кілька автобусів оперативно-рятувальної служби.

За словами журналістки, медики не зізнаються, чому прибули до аеропорту. Вони кажуть, що перебувають тут "про всяк випадок".

У разі прильоту літака з евакуйованими громадянами з Уханя в Харків, це буде транзитна зупинка, про це повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер

 

 Станом на ранок 20 лютого було невідомо, де здійснить посадку літак з евакуйованими українцями. Рейс є в списку прибуття на табло аеропорту Бориспіль, однак, за даними сайту Flightradar, борт з українцями з Уханя здійснив кілька кіл над Харківською областю.

 

Державна служба з надзвичайних ситуацій перебуває у готовності до перевезення громадян, підготовлено 7 автобусів ДСНС та залучено 33 рятувальника.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС,

"Для того, щоб запобігти поширенню можливого вірусу та переконатися, що на борту не буде інфікованих громадян, в Україні створено оперативний штаб з питань запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом", - йдеться у повідомленні.

Встановлено тимчасові обмеження та особливі умови для в'їзду осіб, які перебували у Китаї.

На найближчі 14 днів вони будуть ізольовані на карантин.