"Перед річкою Ворскла стоїмо. Тут і Нацгвардія і "мєнти". Зараз хоч вже не б'ють і не горнуть. А товкли як котів. Ще й пов'язали багатьох", - розповів ВВС News Україна мешканець селища Нові Санжари Сергій.

 

Українська влада вже офіційно повідомила, що евакуйованих привезуть в Нові Санжари на Полтавщині. Там їх розмістять в медичний центр Нацгвардії, який посилено охоронятимуть.

Але місцеве населення проти, поліція вже затримала кількох учасників сутичок.

МВС та МОЗ запевняють, що всі евакуйовані здорові, мешканцям Нових Санжар нічого не загрожує.

 

"Поліція казала, нічого не буде"

 

"Зараз багатенько підтяглося людей, а з ранку мало було", - оцінив місцевий мешканець Сергій кількість протестуючих.

На запитання, чому місцеві мешканці вимагають, щоб автобуси з евакуйованими не пропускали до селища, Сергій заявив: "Щоб не везли. Добре те, що привезуть в центр України, центр селища Нові Санжари".

За словами Сергія, ще вчора у селищі "поліція стояла, казала, що нічого не буде". А потім пацієнтів санаторія раптом виселили. За його словами, мешканці селища бояться поширення захворювання і не вірять в умови ізоляції в санаторії Нацгвардії.

"У чому ізолювати? Ви бачили той воєнний санаторій? Ви ж не уявляєте, що це за будівля, це ж не спеціалізована лікарня, просто оздоровчий воєнний санаторій", - зазначив місцевий мешканець.

Літак з 73 українцями та іноземцями, яких евакуювали з враженого коронавірусом міста Ухань, приземлився о 9:45 в аеропорту Бориспіль. Як повідомляє МВС, там зроблять дозаправку, після чого він вилетить до Харкова. А вже звідти евакуйованих повезуть до Нових Санжар.

 

санаторій

Фото NGU.GOV.UA   В цьому санаторії Нацгвардії можуть поселити евакуйованих з Китаю людей

 

Сутички

 

У селищі Нові Санжари вранці сталися сутички між поліцією, Нацгвардією та місцевими мешканцями. Відповідне відео опублікували користувачі соцмереж.

Водночас МВС та МОЗ запевняють, що всі евакуйовані здорові, мешканцям Нових Санжар нічого не загрожує.

В адміністрації Полтавщини повідомили, що місцеві мешканці перекрили дорогу через інформацію про те, що евакуйованих українців із Уханя можуть розмістити у медичному центрі Нацгвардії "Нові Санжари", місцеві жителі перекрили дорогу.

В МВС вранці підтвердили інформацію про розміщення евакуйованих саме в цьому медцентрі. Заявив про це і президент Володимир Зеленський.

 

зіткнення

Фото FACEBOOK.COM/IRYNA.ZEMLYANA  Користувачі соцмереж публікують відео з місця подій

 

Керівник Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов виїхав на місце події до Новосанжарського району

 

У Нових Санжарах зареєстровано понад 8 тисяч місцевих мешканців. Санаторій Нацгвардії знаходиться на околиці селища.