В ніч на 28 березня Україна повністю закриє авіасполучення та перетин кордону поїздами, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у середу, 25 березня. Він закликав українців, які ще перебувають за межами країни, повернутись протягом двох днів, або залишатися за кордоном.

"Літаки до нас прибуватимуть до п'ятниці. В ніч із п'ятниці на суботу будь-яке авіасполучення буде зупинено. Як і сполучення поїздами... Є два дні. А після цього, сидиш ти десь на Цейлоні в хорошій хатині, ну посидь там іще, якщо ти так вирішив", - сказав він, передає агенція "Інтерфакс-Україна".

 

Водночас в українців залишиться можливість повернутись на Батьківщину пішки або автомобілем. "Якщо ви перейшли пішки або на своїй машині кордон України й у вас є паспорт громадянина України - вдома вас приймуть завжди", - запевнив Аваков.

 

За словами міністра, всі, хто повертається з-за кордону, проходить тестування на коронавірус, однак експрес-тести не дають повної картини. "Кожен, хто прилетів, має бути на самоізоляції чи в обсервації. Кожен із них підписує зобов'язання перебувати на самоізоляції. Ці адреси передаються Національній поліції, і вона контролює", - зазначив Аваков.