У Міністерстві оборони України заявляють, що вже не йдеться про зрив продовольчого забезпечення і харчування Збройних сил.

Про це в четвер, 26 березня, повідомив на брифінгу заступник міністра оборони Олексій Марценюк, інформує пресслужба МОУ.

 

Він визнав: "16 березня склалася непроста ситуація, коли компанія-переможець торгів по закупівлі послуги організації харчування для небойових частин Збройних сил відмовилась укладати відповідні договори, посилаючись на пандемію коронавірусу". Це поставило під загрозу харчування близько 250 небойових частин ЗС України (близько 30% від усього складу, що харчується).

Однак урядовці вжили екстрених заходів і домовилися з наявними постачальниками харчування про те, щоб продовжити постачання, а також внесли в Раду законопроєкт щодо продовження договірних відносин з ними.

 

Марценюк стверджує, що відтак немає потреби харчувати військовослужбовців силами місцевих органів виконавчої влади.

"Дійсно, 18 березня 2020 року за ініціативи заступниці офісу президента України на місцеві органи виконавчої влади був відправлений лист із вказівкою бути готовими за потреби постачати військові частини продуктами харчування. На думку Міноборони, потреба в таких заходах відсутня і не передбачається. Але усвідомлюючи категоричну недопустимість зриву харчування військовослужбовців, Міноборони та Тил ЗС України довели до командирів відповідних військових частин алгоритм дій по взаємодії з органами місцевої влади у разі настання таких екстрених, хоча й малоймовірних, ситуацій", - розповів заступник міністра.

 

Він запевнив, що Збройні сили України планово переходять на нову якісну систему харчування за каталогом продуктів, і про повернення до старих "схем" не може бути мови.

"Дійсно, не всі частини Збройних сил перейшли на харчування за каталогом, як планувалося, у зв'язку з необхідністю введення не менше 4000 додаткових небойових посад, що утруднено через завищену штатну чисельність ЗСУ. Проте з 1 березня всі без винятку бойові військові частини Збройних сил України харчуються за каталогом продуктів. Мова йде про більше ніж 30 частин, що перейшли на каталог в цьому році, та приблизно 70 частин, що вже харчувались за каталогом раніше. Разом це близько 70% тих військовослужбовців, що мають право на безоплатне харчування", - заявив Олексій Марценюк.

 

За його словами, небойові частини, до яких належать, наприклад, склади й арсенали боєприпасів, переходитимуть на комбіновану систему харчування, де постачальник надає і асортимент продуктів за каталогом, і послугу з організації харчування.

Така комбінована система перебуває в процесі розробки і вимагає внесення змін в підзаконні акти, це триватиме приблизно до кінця літа, сказав заступник міністра.

"Починаючи з осені, Міноборони прогнозує, що всі військові частини (бойові та небойові) будуть харчуватись за каталогом. Відмінність між ними буде лише в тому, хто готує їжу та обслуговує в їдальні", - зазначив Марценюк.