80% російських поставок до Італії для боротьби з пандемією коронавірусної інфекції виявилися непотрібними. «Це абсолютно марні або малокорисні для країни речі», - написала газета La Stampa з покликом на неназвані високопоставлені джерела в італійському уряді, розповідає zbruc.

 

Росія надіслала до Італії обладнання для діагностики захворювання і дезінфекції місцевості. La Stampa порівняла надане Росією з поставками від влади Китаю, яка головним чином привезла до Італії такі необхідні апарати штучної вентиляції легенів і медичні маски.

 

Джерела видання вважають, що президент Росії Володимир Путін дбає про політичні і дипломатичні інтереси, допомагаючи Італії. Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, за їхніми словами, погодився прийняти допомогу, щоб зміцнити особисті відносини з Москвою.

 

Газета також звертає увагу на те, що всі російські фахівці, які нібито прибули допомагати Італії боротися з пандемією, насправді є військовиками, а не медиками. «Російські військовики вільно пересуваються територією Італії, за декілька кроків від баз НАТО», - підкреслює La Stampa.

 

Представники Росії послідовно стверджують, що допомагають Італії безкорисливо і без будь-яких умов. Зокрема, прес-секретар президента Дмитро Пєсков говорив, що Росія не покладає жодних «контрнадій» на те, що за надану допомогу Італія накладе вето на подовження санкцій проти Росії.