Британський військово-морський флот повідомив, що в останні дні його кораблям довелося супроводжувати сім російських військових кораблів в протоці Ла-Манш. Військові кажуть про "незвичайно високий рівень активності" російського флоту.

Як сказано в повідомленні ВМФ Британії, група з дев'яти британських кораблів, включаючи чотири фрегати і кілька патрульних суден за підтримки вертольотів, супроводила російські кораблі, пише ВВС.

 

Капітан патрульного судна HMS Tyne лейтенант Нік Уорд відзначив, що флот був змушений реагувати на появу російських кораблів на тлі спалаху коронавірусу в Британії. Військові, включаючи моряків, беруть участь у забезпеченні лікарень обладнанням.

"У той час як збройні сили допомагають національній службі охорони здоров'я рятувати життя в Британії, дуже важливо, щоб флот не забував про свої основні функціяї, які ми завжди виконували заради безпеки країни", - сказав він.

 

Російське угрупування кораблів, за інформацією ВМФ Британії, включало два корвети класу "Стерегущий", два великі десантні кораблі проєкту 775 (Ropucha в класифікації НАТО) і фрегати проекту 11365. Один з вертольотів британських ВПС зробив кілька прольотів над російськими кораблями.

Раніше командування російського Балтійського флоту повідомило про те, що корвети "Стерегущий" і  "Сообразительный"  взяли участь в маневрах у Північному морі.

Кореспондент ВВС Джонатан Біл говорить, що російська група кораблів пройшла з Балтійського моря до Ла-Маншу і назад.

 

У понеділок військово-морське командування НАТО повідомляло, що за проходженням російського корвета  "Сообразительный"  через Ла-Манш простежив норвезький корабель Otto Sverdrup.

 

сопровождение российского корабля

Фото NATO Норвежський корабель супроводив корвет "Сообразительный"