Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп подовжив дію федеральних рекомендацій, які радять громадянам залишатися вдома, ще на 30 днів, до кінця квітня, аби сповільнити поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

 

У неділю, 29 березня, в саду Білого дому пройшов черговий прес-брифінг Робочої групи по боротьбі з коронавірусом.

Відкриваючи брифінг, президент США Дональд Трамп зупинився на основних заходи щодо протистояння епідемії, прийнятих адміністрацією та різними відомствами країни.

Президент висловив вдячність співробітникам лабораторій з тестування, зазначивши високі темпи і ефективність їх роботи.

Трамп високо оцінив роль військових у боротьбі з епідемією.

Він також зазначив, що розробка вакцини проти коронавірусу йде швидкими темпами.

 Трамп зазначив, що смертність від захворювання у США, ймовірно, сягне свого піку протягом найближчих двох тижнів.

«Ситуація має піти на спад - і, сподіваюся, дуже відчутно - починаючи з цієї точки», - припустив президент США.

Він додав, що подовжив дію вказівок щодо соціальної дистанції, аби зупинити поширення хвороби. Тим часом у країні набирає темпів масове тестування, щоб встановити більш точну статистику хворих.

 

За даними Університету Джона Гопкінса, у США зареєстровано понад 140 тисяч хворих, кількість смертей перевищила 2 500.

«Дуже важливо, щоб усі суворо дотримувалися обмежень», - заявив Трамп, порадивши громадянам США залишати домівки тільки в разі крайньої потреби, на кшталт купівлі продуктів чи ліків.

Виступаючи на брифінгу глава Інституту алергічних та інфекційних захворювань Ентоні Фаучи висловився на підтримку цього рішення.

Торкаючись  висловленої раніше думки, що кількість летальних випадків в результаті епідемії в США може скласти сто тисяч чоловік, Фаучи пояснив, що мова йшла про теоретичну моделі, яка відображає таку можливість. Він наголосив на необхідності вжити всіх заходів, щоб не допустити подібного розвитку подій.

Раніше 19 березня директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань Ентоні Фаучі в ефірі каналу CNN припустив, що пандемія може спричинити від 100 до 200 тисяч смертей у США та вразити мільйони людей.

 

Нью-Йорк - штат, у якому зафіксовано понад 40% смертей від коронавірусу в країні - станом на 29 березня зареєстрував понад 1 тисячу летальних випадків.

При цьому в щонайменше 21 штаті, де проживає понад половини населення країни, місцева влада заборонила роботу «не критично важливих бізнесів» і закликає громадян залишатися вдома.