Мер Вашингтона видала указ, який зобов'язує мешканців залишатися вдома. Він вступить в силу з вівторка на середу.

Указ мера Вашингтона Мюріель Баузер підсилює попереднє розпорядження, щоб жителі американської столиці залишалися вдома за винятком випадків гострої необхідності.

 

«Наше послання залишається тим самим: залишайтеся вдома», - заявила мер Баузер. «Залишатися вдома - це найкращий спосіб вирівняти криву і захистити себе, свою сім'ю і все наше суспільство від COVID-19. Багато людей хочуть знати, як вони можуть допомогти, і для більшості людей відповідь проста - залишатися вдома ».

В указі мера відзначається, що жителі можуть залишати свої будинки тільки для того, щоб «брати участь в основних видах діяльності, в тому числі в отриманні медичної допомоги, яка не може бути надана за допомогою телеконференції, в придбанні продуктів харчування та предметів першої необхідності, виконанні важливих урядових справ »і тому  подібного.

«Будь-яка особа, що навмисне порушує указ про знаходження в будинку, може бути визнана винною у вчиненні правопорушення і за вироком суду може бути оштрафована на суму не більше 5 000 доларів і / або отримати позбавлення волі на строк не більше 90 днів», - йдеться в указі .

Він вступає в дію 1 квітня 2020 року о 0:01 ранку.

 

Аналогічний указ о 20:00 за місцевим часом вступив у силу в штаті Меріленд. Його губернатор Ларрі Хоган розпорядився, щоб жителі штату не покидали свої домівки без нагальної необхідності.


«Це криза в сфері громадської охорони здоров'я. Тепер ми не просто рекомендуємо жителям Меріленду залишатися вдома, а наказуємо їм це робити », - заявив Хоган на прес-конференції в понеділок.


Число випадків зараження в регіоні в останні дні стрімко зросло: за станом на ранок понеділка, зафіксовано понад 2800 випадків. Тільки за вихідні підтверджено понад 1000 випадків. За тиждень кількість випадків зараження зросла більш ніж в чотири рази.

Хоган підкреслив, що жителям не можна виходити з дому при відсутності поважної причини - такої, як робота, купівля продовольства або ліків або звернення за медичною допомогою. Дозволено виходити на вулицю з метою фізичної активності, але при дотриманні соціальної дистанції. При цьому навіть на вулиці заборонено збиратися групами більше 10 осіб.

Порушникам правил загрожує позбавлення волі на строк до року і / або штраф в розмірі 5000 доларів.

Аналогічний указ готується видати губернатор штату Вірджинія Ральф Нортем

 

Сполучені Штати, які наразі лідирують у світі за кількістю виявлених хворих на коронавірус COVID-19, у понеділок зареєстрували загалом понад 3 тис. померлих від цієї хвороби