Українська влада не вжила достатньо ефективних дії, щоб захистити українських лікарів і працівників медичної галузі в умовах поширення пандемії коронавірусу. Нині ж держава має визначити пріоритетним захист українських лікарів, щодо чого наполягала «Батьківщина» ще з моменту розгортання поширення коронавірусу в Україні.

 

Про це з трибуни Верховної Ради України сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Іван Крулько під час відкриття позачергової сесії парламенту, передає INTV.

«Батьківщина» виступає за страхування і обов'язкове страхування медиків, які сьогодні перебувають на передовій. І ми наполягали від початку наполягали, що захист лікарів та медичних працівників від коронавірусу, від якого немає ані ліків, ані вакцини - має бути для країни пріоритетом №1», - сказав він.

 

Політик нагадав, що фракція «Батьківщина» у повному складі підтримала ініціативу провести позачергову сесію Верховної Ради із питання захисту і підтримки українських медиків.

 

На його переконання, українська влада не вжила достатніх дій для захисту українських лікарів і працівників медичної галузі в умовах поширення пандемії коронавірусу, а тому нині має місце вражаюча статистика щодо кількості тих медпрацівників, які захворіли на коронавірус.

«В Україні із 13 691 хворого на коронавірус, 2660 осіб - медики. Тобто кожен п'ятий інфікований - це лікар чи працівник медичної галузі. Лише за останню добу в Україні захворіли 72 медики. Зараз на апаратах штучної вентиляції легень 14 медиків, а 18, на жаль, загинули», - зазначив він і додав, що це сталось тому, що «на старті пандемії медики змушені були залишитись з голими руками боротись з коронавірусом».

 

Парламентарій обурився тим фактом, що досі не розслідуваним лишається факт продажу українською владою медичних захисних масок за кордон, а також тим, що українські медики не отримали обіцяну урядом 300%-ну доплату за роботу в умовах поширення коронавірусу.

«Така ситуація - несправедлива і неправильна», - зазначив він.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV